Monthly Archives: Απρίλιος 2020

Οδηγίες εγγραφής στο eclass

Όσοι γονείς έχουν κάνει εγγραφή στο σχολικό δίκτυο, το επόμενο βήμα είναι να μπουν στην ιστοσελίδα https://eclass.sch.gr/ και να κάνουν εγγραφή στα μαθήματα που αντιστοιχούν στην τάξη τους. Στο παρακάτω βίντεο του συναδέλφου Χαράλαμπου Γούτσου υπάρχουν αναλυτικές οδηγίες. Επειδή το βίντεο δημιουργήθηκε για την προηγούμενη έκδοση του eclass, θα παρατηρήσετε μία μικρή αλλαγή. Αφού μπείτε στην αρχική σελίδα της πλατφόρμας eclass θα επιλέξετε το πράσινο εικονίδιο που γράφει «Είσοδος στην η-τάξη με λογαριασμό του Πανελλήνιου Σχολικού Δικτύου». Η εγγραφή στα μαθήματα πρέπει να γίνει και στα ανοικτά μαθήματα αφού μόνο έτσι μπορεί να λειτουργήσει η προσωποποιημένη ανατροφοδότηση.

Εγγραφή μαθητών στο Π.Σ.Δ και πλατφόρμες εκπαίδευσης