Monthly Archives: Δεκέμβριος 2021

Το 2ο Δημοτικό Σχολείο 🏫 Μελίκης συμμετέχει και φέτος στις δράσεις του Make A Wish Eλλάδος με το αστέρι 🌟 της ευχής με κεντρικό μήνυμα «Σε έχω στην καρδιά μου» δίνοντας χαρά σε παιδιά με σοβαρές παθήσεις.

Το 2ο Δημοτικό Σχολείο 🏫 Μελίκης συμμετέχει και φέτος στις δράσεις του Make A Wish Eλλάδος  με το αστέρι 🌟 της ευχής με κεντρικό μήνυμα «Σε έχω στην καρδιά μου» δίνοντας χαρά σε παιδιά με σοβαρές παθήσεις.

Τα Χριστούγεννα έφτασαν.

Τα Χριστούγεννα έφτασαν. Ο Διευθυντής ,οι εκπαιδευτικοί και οι μαθητές του 2ου Δημοτικού σχολείου Μελίκης σας εύχονται ολόψυχα καλές γιορτές με υγεία και ευτυχία!

Στολίσαμε και φέτος το δέντρο 🌲 μας , που συμβολίζει την αιώνια ζωή του Χριστού αλλά και το παραδοσιακό καραβάκι που συμβολίζει την καινούρια πλεύση του ανθρώπου στη ζωή μετά τη γέννηση του Χριστού. Καλές γιορτές!

Στολίσαμε και φέτος το δέντρο 🌲 μας , που συμβολίζει την αιώνια ζωή του Χριστού αλλά και το παραδοσιακό καραβάκι που συμβολίζει την καινούρια πλεύση του ανθρώπου στη ζωή μετά τη γέννηση του Χριστού. Καλές γιορτές!

Ευχαριστούμε θερμά τη συγγραφέα και συνάδελφό μας, Βασούλα Ρακοπούλου, για την ευγενική δωρεά του βιβλίου της για τη δανειστική βιβλιοθήκη του σχολείου μας.