Monthly Archives: Νοέμβριος 2022

ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΙΑΤΙΚΗ ΑΤΜΟΣΦΑΙΡΑ

Στολίσαμε και φέτος το σχολείο μας και δημιουργήσαμε Χριστουγεννιάτικη ατμόσφαιρα!

ΑΣΚΗΣΗ ΣΕΙΣΜΙΚΗΣ ΠΡΟΣΤΑΣΙΑΣ

Την Τριτη 15 Νοεμβρίου 2022 πραγματοποιήθηκε με επιτυχία άσκηση σεισμικής ετοιμότητας

ΓΙΟΡΤΗ ΠΟΛΥΤΕΧΝΕΙΟΥ 2022

Γιορτάσαμε και φέτος την γιορτή της Δημοκρατίας τιμώντας τους αγώνες του μαθητικού και φοιτητικού κινήματος για Δημοκρατία και Ελευθερία.

ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΛΟΙ ΚΟΜΜΑΤΙΑ ΕΝΟΣ ΠΑΖΛ

Είμαστε όλοι κομμάτια ενός παζλ

Ένας από τους βασικούς σκοπούς του σχολείου είναι η δημιουργία του κατάλληλου κλίματος  επικοινωνίας, συνεργασίας και αλληλεγγύης μεταξύ των μαθητών  του, ώστε να διαμορφωθεί ένα ευχάριστο και δημιουργικό περιβάλλον μάθησης και διδασκαλίας.

Για το σκοπό αυτό το Σχολείο μας έδωσε τη δυνατότητα στους μαθητές του, να συμμετέχουν ενεργά σε μια σειρά από δράσεις προκειμένου να ενισχύσουν τους δίαυλους επικοινωνίας και συνεργασίας μεταξύ τους  και να καλλιεργήσουν μέσα στο χώρο του σχολείου ,κλίμα ομαδικότητας  και συλλογικότητας.  Continue reading