Φρικαντέλα-Η μάγισσα που μισούσε τα κάλαντα

Οι μαθητές και οι μαθήτριες της Ε τάξης, αφού διάβασαν το παραμύθι «Φρικαντέλα-Η μάγισσα που μισούσε τα κάλαντα» ετοίμασαν μία θεατρική παράσταση με την καθοδήγηση των εκπαιδευτικών κ. Γατοπούλου Φωτεινής και κ. Τόσκα Κλεονίκης την οποία παρουσίασαν στους εκπαιδευτικούς και τους μαθητές του σχολείου την Πέμπτη  21 Δεκεμβρίου 2023. Η ιδιαιτερότητα της δικής μας εκδοχής ήταν πως είχαμε δύο μάγισσες, μία μιλούσε ελληνικά και η άλλη αγγλικά. Ήταν μια απολαυστική παράσταση με όλους τους μαθητές να καταχειροκροτούν και να συμμετέχουν, αφού στο τέλος όλοι μαζί τραγούδησαν τα χριστουγεννιάτικα κάλαντα! Συγχαρητήρια σε όλους τους μικρούς ηθοποιούς μας! Ευχαριστούμε πολύ την κ. Μιχαηλίδου Ελένη για τη βοήθεια με τον ήχο της παράστασης.