Επίσκεψη φυσιοθεραπεύτριας στο σχολείο μας

Τη Δευτέρα 26 Φεβρουαρίου επισκέφτηκε το σχολείο μας η Φυσιοθεραπεύτρια του Κέντρου Υγείας Αλεξάνδρειας Κυρία Διάλλα Δήμητρα στο πλαίσιο του εκπαιδευτικού προγράμματος «Κάθομαι ορθά». Η παρουσίασή της ήταν εξαιρετικά ενδιαφέρουσα και εκπαιδευτική για τους μαθητές μας. Η επεξήγησή  για τη σημασία της φυσικής δραστηριότητας και των ασκήσεων για την υγεία και την ευεξία του σώματος ήταν πολύ ενδιαφέρουσα και επίκαιρη. Οι μαθητές ήταν ενθουσιασμένοι και αποκόμισαν πολλές γνώσεις και έμπνευση από την παρουσίαση. Εκτιμούμε ιδιαίτερα την κυρία Διάλλα τον χρόνο και την προσοχή που έδωσε στους μαθητές και στην εκδήλωσή μας. Η συμβολή της στην εκπαίδευση και την υγεία των μαθητών μας ήταν πραγματικά εκτιμητή. Ευχαριστούμε για τη συνεργασία και ελπίζουμε να έχουμε την ευκαιρία να συνεργαστούμε ξανά στο μέλλον μαζί της.