«Μη διαδεδομένα αθλήματα»

Στις 12 Μαΐου, οι μαθητές της ΣΤ & Ε  τάξης , καθώς και οι εκπαιδευτικοί: Τρούπκου Ευαγγέλια, Γούτση Ελευθερία, Οικονόμου Εύη, Τόσκα Κλεονίκη,  Μιχαηλίδου Ελένη του 2ου Δ.Σ. Μελίκης , είχαμε την υπέροχη ευκαιρία να αφήσουμε βιβλία, μολύβια και τη θαλπωρή του σχολείου και να βρεθούμε στη φύση ! Και πού αλλού θα ήταν πιο ιδανικά …..από το καταπράσινο και φιλόξενο ράντζο στους Γεωργιανούς! Στα πλαίσια του καινοτόμου προγράμματος:

που υλοποιούν οι μαθητές με την καθοδήγηση της εκπαιδευτικού Φυσ.Αγωγής Μιχαηλίδου Ελένης, στο πρώτο μέρος της δράσης είχαμε μια διεξοδική ενημέρωση από τον υπεύθυνο του ράντζου κυρ. Βασίλη Μπουρντένα ….. για το καταπληκτικό άθλημα της ιππασίας, παραολυμπιακή ιππασία, εκπαίδευση αλόγων ! Στο δεύτερο μέρος, το βιωματικό είχαμε την ευκαιρία, όχι μόνο να έρθουμε κοντά και να χαϊδεύουμε τα κατάλληλα εκπαιδευμένα και πανέμορφα άλογα ,αλλά και να τα ιππεύσουμε !Θα θέλαμε να εκφράσουμε τις θερμές ευχαριστίες μας προς τον κυρ…. για τη μοναδική εμπειρία που ζήσαμε όλοι!