Το Λύκειο Ελληνίδων Βέροιας στο σχολείο μας

Ως Σύλλογος Διδασκόντων, θέλουμε να εκφράσουμε τις ειλικρινές μας ευχαριστίες στο Λύκειο Ελληνίδων Βέροιας για την επίσκεψή του στο σχολείο μας την Πέμπτη 7 Δεκεμβρίου. Η επίσκεψη αυτή ήταν μια εξαιρετική ευκαιρία για εμάς να εξοικειωθούμε με τον πολιτισμό και την παράδοση που τιμά, διατηρεί και μεταλαμπαδεύει το Λύκειο Ελληνίδων Βέροιας. Οι φορεσιές και οι δραστηριότητες που παρουσιάστηκαν μάς εντυπωσίασαν βαθιά και μας έδωσαν μια πραγματική εικόνα του πολιτισμού μας. Εκτιμούμε ιδιαίτερα τη φροντίδα και τον κόπο που επενδύει το Λύκειο Ελληνίδων Βέροιας για τη διατήρηση και τη μεταβίβαση των παραδόσεων στις νεότερες γενιές. Η δέσμευσή τους προς την πολιτιστική μας κληρονομιά είναι σημαντική και μάς εμπνέει ως εκπαιδευτικούς.