HAPPY HALLOWEEN

Οι μαθητές όλων των τάξεων συμμετείχαν ατομικά αλλά και ομαδικά σε δημιουργικές και ευχάριστες δραστηριότητες στον εορτασμό του HALLOWEEN στις 31 Οκτωβρίου. Τα παιδιά γνώρισαν τα έθιμα της ημέρας μέσα από τραγούδια, κείμενα, βιντεάκια, χειροτεχνίες, ζωγραφιές και συζήτησαν για τις ομοιότητες αλλά και τις διαφορές με τα καρναβάλια στην Ελλάδα. Επίσης, έμαθαν το αντίστοιχο λεξιλόγιο, έλυσαν κρυπτόλεξα, έπαιξαν παιχνίδια «pin the donkey’s tail», και «trick or treat», δημιούργησαν συνεργατικά μία αφίσα και στόλισαν το σχολείο με τις δημιουργίες τους!

Οι μαθητές της ΣΤ’ τάξης έγραψαν υπέροχες τρομακτικές ιστορίες!